Pouze online
CȊNȆLUXE SKIN LUT

CȊNȆLUXE SKIN LUT

Kód skladu 3DLCNS

Výrobce

Unikátní Utility LUT CȊNȆLUXE Skin Matte (LOG Rec709) je především jedinečným rozšířením kolekcí LUTs CȊNȆLUXE, tuto LUT aplikujete jako přidanou vrstvu na jakoukoli z CȊNȆLUXE LUTs pro zjemnění, zvýraznění...

32,23 Kč

Bezpečná platba ThePay
Bezpečná platba ThePay

Více informací

Unikátní Utility LUT CȊNȆLUXE Skin Matte (LOG Rec709) je především jedinečným rozšířením kolekcí LUTs CȊNȆLUXE, tuto LUT aplikujete jako přidanou vrstvu na jakoukoli z CȊNȆLUXE LUTs pro zjemnění, zvýraznění, ztmavení či zjasnění pleťových odstínů pouhou změnou režimu Prolnutí a hodnoty Krytí. V náhledových fotografiích můžete vidět doporučené hodnoty Krytí a režimy Prolnutí, použití s Krytím 100 % je spíše výjimečné a to u barevně nevýrazných zdrojových fotografií.

Kombinací CȊNȆLUXE Skin Mattes kompletní třídílnou kolekcí CȊNȆLUXE tak získáte celkem 105 Cinematic Grading vizualizací a ještě širší možnosti využití, díky LOGu Rec709 a CȊNȆLUXE Skin Utility si snadno vytvoříte desítky vlastních LUTs s osobitým autorským rukopisem (jak vytvořit vlastní LUTs v programu Affinity Photo se můžete dočíst v magazínu ČS Fotografie č.53).

LUT CȊNȆLUXE Skin Matte je možné použít také samostatně, v takovém případě je v režimu Normal doporučená hodnota Krytí 75 %. Také v samostatném použití je tato Utility LUT zaměřena na optimalizaci především pleťových odstínů, ostatní barvy zůstávají beze změny. V případě aplikace v přidané vrstvě pro jiné LUTs, než z kolekce CȊNȆLUXE je nutné postupovat experimentálně, hodnoty Krytí a režim Prolnutí nemusí být shodný s ukázkami.

LUT CȊNȆLUXE Skin Matte obsahuje plnou 3D LUT ve třech formátech - CUBE, 3DL a ICC. Balíček obsahuje také náhledové fotografie pro snazší orientaci v zakoupených LUTs.

Pro práci s LUTs doporučujeme pročíst články publikované v magazínu ČS Fotografie č.45, 49, 52 a 54, kde najdete podrobné návody pro aplikaci v různých programech (Affinity, Lightroom, Zoner, Luminar, Photoshop...) a také postupy pro lokální aplikaci a práci s více LUTs pro jeden obraz. Pokud vám tato vydání chybí, dokoupit si je můžete zde: http://www.csfotoobchod.cz/cs/12-cs-fotografie • Stručný návod najdete také v tomto staženém balíčku s LUTs. 

Pro aplikaci LUT jsou vhodné fotografie se základním vyvoláním RAW souboru s lokálními úpravami jasu, vinětace, Clarity (Zvýraznění) apod., podle tvůrčího záměru. Při aplikaci LUT na exportované soubory doporučujeme pro optimální výsledky export z RAW konvertoru v profilu sRGB a v 16bitové hloubce, není to však podmínkou. LUTs aplikované na soubory v profilu sRGB dávají jasnější barvy, v profilu AdobeRGB barvy tlumenější. Obecně jsou celosvětově LUTs vytvářeny na profil sRGB.