Pouze online
CȊNȆLUXE-B LUT

CȊNȆLUXE-B LUT

Kód skladu 3DLCNB

Výrobce

Ultimátní kolekce tří sad s celkem 21 LUTs vás okouzí svou univerzálností napříč všemi náměty. Kolekce CȊNȆLUXE je souborem skvělých kinematografických vizualizací společnosti Technicolor, které znáte z mnoha různých hollywoodských filmů.

98,35 Kč

Bezpečná platba ThePay
Bezpečná platba ThePay

Více informací

Ultimátní kolekce tří sad s celkem 21 LUTs vás okouzí svou univerzálností napříč všemi náměty. Silně osobní emoce vyplývají z pocitu, že tyto vizualizace důvěrně znáte a není divu. Kolekce CȊNȆLUXE je souborem skvělých kinematografických vizualizací společnosti Technicolor, které znáte z mnoha různých hollywoodských filmů. LUTs jsou založeny na bázi LOGu Rec709 s charakteristickou Cinematic křivkou tonality, ta se ale mění trochu odlišným způsobem při adjustaci celkové expozice fotografií i videa, i při změně White Balance. Díky vysoké responzivitě LOGu Rec709 lze dosáhnout výrazně širší škály úprav finálních fotografií, což si nejlépe vyzkoušíte zavedením *.icc formátu těchto LUTs do systému a jejich používání v RAW konvertoru ve funkci Soft Proofing.

Upozornění: LUTs této kolekce jsou založeny na bázi LOGu Rec709, který vytváří barevné Cinematic křivky ze standardního Lineárního průběhu, který je defaultní v RAW konvertorech. Zcela korektní je proto aplikace na fotografie bez zvýšení hodnoty Vibrance a Saturation a bez úprav selektivních barev. Pokud aplikujete LUTs z této kolekce na již upravené fotografie s provedenou kompletní Optimalizací (Normalizací), aplikujte LUTs CȊNȆLUXE s hodnotou Krytí (Opacity) 75 %. Náhledové ukázky vlivu LUTs CȊNȆLUXE jsou výsledkem aplikace v plném, tedy 100% Krytím na optimalizované fotografie.

Kolekci LUTs CȊNȆLUXE je možné dále rozšířit o LUT ze skupiny Utility a to CȊNȆLUXE Skin, kterou aplikujete jako přidanou vrstvu na jakoukoli z CȊNȆLUXE LUTs pro zjemnění, zvýraznění, ztmavení či zjasnění pleťových odstínů pouhou změnou režimu Prolnutí a hodnoty Krytí. Kombinací s kompletní třídílnou kolekcí CȊNȆLUXE tak získáte celkem 105 Cinematic Grading vizualizací a ještě širší možnosti využití, díky LOGu Rec709 a CȊNȆLUXE Skin Utility si snadno vytvoříte desítky vlastních LUTs s osobitým autorským rukopisem (jak vytvořit vlastní LUTs v programu Affinity Photo se můžete dočíst v magazínu ČS Fotografie č.53)

Každá část třídílné kolekce CȊNȆLUXE obsahuje 7 plnohodnotných 3D LUTs ve třech formátech - CUBE, 3DL a ICC. Balíček obsahuje také náhledové fotografie pro snazší orientaci v zakoupených LUTs.

Pro práci s LUTs doporučujeme pročíst články publikované v magazínu ČS Fotografie č.45, 49, 52 a 54, kde najdete podrobné návody pro aplikaci v různých programech (Affinity, Lightroom, Zoner, Luminar, Photoshop...) a také postupy pro lokální aplikaci a práci s více LUTs pro jeden obraz. Pokud vám tato vydání chybí, dokoupit si je můžete zde: http://www.csfotoobchod.cz/cs/12-cs-fotografie • Stručný návod najdete také v tomto staženém balíčku s LUTs. 

Pro aplikaci LUT jsou vhodné fotografie se základním vyvoláním RAW souboru s lokálními úpravami jasu, vinětace, Clarity (Zvýraznění) apod., podle tvůrčího záměru. Při aplikaci LUT na exportované soubory doporučujeme pro optimální výsledky export z RAW konvertoru v profilu sRGB a v 16bitové hloubce, není to však podmínkou. LUTs aplikované na soubory v profilu sRGB dávají jasnější barvy, v profilu AdobeRGB barvy tlumenější. Obecně jsou celosvětově LUTs vytvářeny na profil sRGB.