Výprodej!
Lexikon Fotografie - Akce

Lexikon Fotografie - Akce

Kód skladu lxf01A

Typ: Nový produkt

Výrobce

AKCE! Nyní v balíčku s čistícím ofukovacím balonkem se štětečkem v hodnotě 198 Kč, poukázka na slevu Photon Europe pro nákup světel v hodnotě 300 Kč a s veselou fotosamolepkou. Rady a tipy profesionálních fotografů. Délka:120min.

157,02 Kč s DPH

Bezpečná platba ThePay
Bezpečná platba ThePay

Více informací

Rady a tipy profesionálních fotografů. Hlavním cílem DVD není jen naučit diváka základním technikám ovládání fotoaparátu, objektivů a stativů, nebo přiblížit základní kompoziční pravidla, ale především probudit touhu a chuť fotografovat a zdokonalovat se na cestě ke kreativní fotografii. Jestliže po dvou hodinách strávených s naším filmem vezmete na rameno fotobrašnu, touha tvořit vás bude popohánět ven, a ukazováček se bude nedočkavě chvět při pomyšlení na stisk spouště fotoaparátu, pak Lexikon fotografie splnil to, co si od něj slibujeme, a proč jsme jej pro vás natočili a vložili do něj část našeho života, znalostí a zkušeností.

Film je rozdělen do osmi samostatných sekvencí. Tématické rozdělení sekvencí vám umožňuje vracet se přes menu „Výběr kapitol“ k těm částem, které si budete chtít zopakovat. Pořadí sekvencí je sestaveno tak, aby film měl logický vývoj od základů exponometrie až po kompoziční řešení snímků. V sekvencích uvidíte kromě filmových ukázek práce s technikou také téměř 200 ukázkových fotografií a příkladů, nechybí ani názorné, a velmi unikátní pohledy hledáčkem fotoaparátu. S vědomím toho, že Lexikon fotografie je určen fotografům, kteří se chtějí něco naučit, jsme se snažili pojmout celý film jako sled pohyblivých fotografií, a v maximální možné míře jsme proto i záběry kamerou řešili velmi pečlivě z hlediska kompozice. Té je věnována jedna samostatná sekvence, ale i všechny ostatní jsou takovou podprahovou výukou kompozičních pravidel a řešení záběrů v různých podmínkách a situacích. Věříme, že po dvou hodinách sledování filmu se vám kompozice záběrů zapíše do paměti na trvalo, a zcela automaticky se vám vybaví později, při vašem vlastním fotografování.

Co na DVD uvidíte?

První sekvence se týká správné expozice snímků. Jak pracovat s časem, clonou, citlivostí ISO a korekcí Ev, zde se naučíte, jak správně volit potřebné hodnoty na fotoaparátu, čím jsou na sobě závislé a jak ovlivní výslednou fotografii. Hlavním cílem je pochopení principu tvorby obrazu světlem a vztahů mezi hodnotami, které můžete na fotoaparátu nastavovat.

Moderní zrcadlovky jsou nabité všemožnými funkcemi, pro fotografování obvykle potřebujete jen jejich zlomek. Druhá sekvence je proto koncipována tak, aby vás naučila znát skutečně potřebné funkce, které byste měli ovládat a nastavovat naprosto intuitivně, rychle a bez přemýšlení, aby ovládání fotoaparátu nebylo rušivým elementem kreativní tvorby. S ovládáním fotoaparátu souvisí i jeho správné a pevné držení, zpevnění oporou o různé předměty, a důsledné používání sluneční clony, nechybí ani část věnovaná výměně a správnému zakládání filmu do kinofilmové zrcadlovky.

Třetí sekvence vás určitě v mnohém překvapí, a uvědomíte si, že práce se stativem není nic jednoduchého, pokud jeho použití má fotografii prospět a ne degradovat její technickou kvalitu. Dozvíte se, kdy pracovat s těžkým, a kdy s karbonovým stativem, jak správně používat středovou stativovou tyč a jaké jsou rozdíly v používání kulové a vícecestné hlavy.

Čtvrtá sekvence pojednává o rozdílech mezi manuálním a automatickým zaostřováním fotoaparátu. Jak mít snímky co nejostřejší, jak pracovat se zaostřovacími body v akční fotografii.

Pátá sekvence je zaměřena na práci s hloubkou ostrosti, na zvýraznění snímaných objektů, překvapí vás obrovský rozdíl v kvalitě zobrazení neostrých oblastí u zoomových a monofokálních objektivů, připomeneme vám důležitost kontroly hloubky ostrosti a proč se často výsledné fotografie liší od toho, jak jste viděli obraz v hledáčku fotoaparátu.

Šestá sekvence vás zavede do romantického údolí Vltavy, na Čertovy proudy i na Azurové pobřeží Středozemního moře, kde vám ukážeme práci s dlouhými expozičními časy, naučíme vás správně používat neutrální celoplošné šedé filtry, a překvapíme vás ukázkou fotografování, pro které byl nezbytný šumivý Aspirin. Sekvence je cestou do království dlouhých expozičních časů, které připomenou kouzlo starých fotografií z minulého století. Podívejte se, jak vypadá moře exponované několik minut!

Sedmá sekvence vás naučí, jaké ohnisko objektivu vybrat pro ten který námět ve fotografii. Aby vaše fotografie vyzněla tak jak má, je velmi důležitý výběr správného ohniska objektivu. Kvalita snímku pak záleží na výběru zoomu nebo monofokálního objektivu. To vše a ještě více se dozvíte v této sekvenci, bohaté na názorné ukázky a srovnávání snímků exponovaných různým ohniskem, na vlastní oči uvidíte, jak se při změně ohniska a snímací vzdálenosti pokládá strmé stoupání silnice, a jak se mění poměr velikostí románských sloupů v atraktivním prostředí archeologických památek, ukážeme vám také, jak vyrovnávat sbíhající se linie u architektury bez drahého vybavení.

Osmá, poslední sekvence je věnována kompozici ve fotografii. Téměř šestnáctiminutová sekvence vám přiblíží základní kompoziční pravidla, připomene ohavnost kompozice středové. Desítky ukázkových fotografií jsou názorně doplňovány liniemi třetinového, středového a pětinového dělení plochy, v hledáčku fotoaparátu budete moci sledovat změnu jeho nastavení tak, abyste získali vhodné kompoziční řešení. Dokumentárně laděný klip v části této sekvence vám ukáže souběžně práci s kompozicí a volbou místa snímání a ohniska objektivu při fotografování automobilu v exteriéru, a symbolicky se s vámi rozloučíme ve večerním světle a s vůni kvetoucího levandulového pole.

DVD Lexikon fotografie přináší také 15 minut bonusů. Protože fototechnika není žádná levná záležitost, první bonus vás seznámí s tím, jak správně svou fototechniku převážet, aby nedošlo k jejímu poškození, a to dokonce i v případě, kdy ji zapomenete za automobilem a nacouváte na ni ne zrovna malým automobilem Volvo.

V druhém bonusu vám Soňa Lechnerová přiblíží své pocity i techniku snímání při fotografování koní, u kterých chce zachytit jejich dynamiku, pohyb a energii, a Jan Karbusický zpomalí zběsilý rytmus našeho života při čekání na dobré světlo v krajině.

Ve třetím bonusu, který navazuje na bonus u DVD Makrofotografie, se naučíte bezpečně zakládat již částečně exponovaný film do fotoaparátu, abyste si nezničili již dříve naexponované snímky.

Na úplný závěr jsme pro vás v Extra bonusu připravili několik veselých záběrů z průběhu natáčení, které vám připomenou, že natáčení filmu je závislé nejen na znalostech a schopnostech účinkujících, ale i na rozmarech počasí, a dokonce i zvířat, a že není jednoduché říkat na kameru zadaný text ani v případě, kdy dobře víte, o čem mluvíte.