Pouze online Nové
Teal & Orange Box LUT

Teal & Orange Box LUT

Kód skladu 3DLTOB

Výrobce

Kreativní Premium Toolbox pro milovníky moderního stylu Teal & Orange s možností vytváření desítek vlastních variant.

157,02 Kč s DPH

Bezpečná platba ThePay
Bezpečná platba ThePay

Více informací

Kreativní Premium Box pro milovníky moderního stylu Teal & Orange s možností vytváření desítek vlastních variant. Teal & Orange Premium Toolbox je soubor profesionálních 3D LUTs, přitom 4 3D LUTs jsou základními variantami stylu Teal & Orange, dalších 16 LUTs využijete pro barevné a tonální posuny v rámci 3D barevného prostoru, což úpravy dostupnými funkcemi ve fotoeditorech neumožňují. Příkladem je např. LUT Luminance Low (LuLow), kdy posunete obraz k temnějším odstínům, ale nezmění se přitom nasycení barev, které by ztmavením funkcí Levels nebo Curves bylo přehnané a mohlo by posterizovat. Podobně pracují i ostatní Utility 3D LUTs obsažené v Toolboxu.

Teal & Orange Premium Toolbox obsahuje 20 LUTs ve třech formátech - CUBE, 3DL a ICC. Balíček obsahuje také náhledové fotografie pro snazší orientaci v základních 4 LUTs a printscreen s příkladem vrstvení základních a Utility 3D LUTs.

3D LUTs obsažené v Toolboxu:

• 1x Utility LUT Green Neutraliser pro potlačení zelených odstínů v případech, kdy je v původním obraze více zelené a finální fotografie by pak byla příliš Teal. Aplikuje se vždy v první vrstvě, tedy pod vrstvou Teal & Orange Classic (viz printscreen).

• 4x Teal & Orange Classic, Classic SL, SM a WB jsou hlavní vrstvy pro vytvoření Color Gradingu ve stylu Teal & Orange, přitom verze Classic WB zachovává Denim odstíny z původního obrazu.

12x Utility Teal a Orange LUTs, které se aplikují nad vrstvu Teal & Orange a jemně posunují vybrané odstíny podle kódu LUTs. LUTs s označením OY posunují Orange odstín více ke žluté, OR více k červené. LUTs s označením TG posunují Teal odstíny více k zelené, TM více k fialové (modré). Aplikovat můžete ve dvu vrstvách jak LUTs pro Orange, tak pro Teal odstíny. Kombinací různých hodnot a různých základních Classic LUTs lze dosánout desítky různých variant obrazu s efektem Teal & Orange podle vašeho záměru (viz printscreen).

• 2x Utility LUTs (LuHI a LuLow) jsou určeny pro zesvětlení nebo ztmavení obrazu bez vlivu na barevné odstíny. Aplikují se ve vrstvě nad vrstvami s Color Gradingem. (viz printscreen).

• 1x Utility LUT LowSat pro snížení nasycení barev bez vlivu na jas obrazu. Aplikují se ve vrstvě nad vrstvami s Color Gradingem (viz printscreen).

Pro práci s LUTs doporučujeme pročíst články publikované v magazínu ČS Fotografie č.45, 49, 52, 54 a 58, kde najdete podrobné návody pro aplikaci v různých programech (Affinity, Lightroom, Zoner, Luminar, Photoshop...) a také postupy pro lokální aplikaci a práci s více LUTs pro jeden obraz. Pokud vám tato vydání chybí, dokoupit si je můžete zde: http://www.csfotoobchod.cz/cs/12-cs-fotografie • Stručný návod najdete také v tomto staženém balíčku s LUTs. 

Pro aplikaci LUT jsou vhodné fotografie se základním vyvoláním RAW souboru s lokálními úpravami jasu, vinětace, Clarity (Zvýraznění) apod., podle tvůrčího záměru. Při aplikaci LUT na exportované soubory doporučujeme pro optimální výsledky export z RAW konvertoru v profilu sRGB a v 16bitové hloubce, není to však podmínkou. LUTs aplikované na soubory v profilu sRGB dávají jasnější barvy, v profilu AdobeRGB barvy tlumenější. Obecně jsou celosvětově LUTs vytvářeny na profil sRGB.