Pouze online Nové
Abrïcelle LUT

Abrïcelle LUT

Kód skladu 3DLAB

Výrobce

Soubor hned pěti barevně velmi atraktivních LUTs s výrazným Color Gradingem a extrémním sjednocujícím účinkem je určen především pro portrétní, módní, svatební a glamour fotografie...

40,50 Kč s DPH

Bezpečná platba ThePay
Bezpečná platba ThePay

Více informací

Soubor hned pěti barevně velmi atraktivních LUTs s výrazným Color Gradingem a extrémním sjednocujícím účinkem je určen především pro portrétní, módní, svatební a glamour fotografie s velmi efektním gradingem zelených odstínů, které jsou podle barevné teploty přesunuty k azurovým nebo červeným až růžovým odstínům. LUTs Abrïcelle vyhledávají autoři, kteří nejsou svázáni představou o přirozeném podání fotografií a umí své snímky umocnit svěžím a výrazným barevným podáním.

Upozornění: Extrémní Color Grading dělí zelené odstíny velmi ostře na azurové a červené, v případě snímků s měkce rozostřeným pozadím může dojít k zostření přechodu. V takovém případě je vhodné lokálně přechod rozostřit, ale až po aplikaci LUTs.

Abrïcelle obsahuje 5 LUTs - Classic, Cool, Dark, Fire & Orange Grading ve třech formátech - CUBE, 3DL a ICC. Balíček obsahuje také náhledové fotografie pro snazší orientaci v zakoupených LUTs.

Pro práci s LUTs doporučujeme pročíst články publikované v magazínu ČS Fotografie č.45, 49, 52 a 54, kde najdete podrobné návody pro aplikaci v různých programech (Affinity, Lightroom, Zoner, Luminar, Photoshop...) a také postupy pro lokální aplikaci a práci s více LUTs pro jeden obraz. Pokud vám tato vydání chybí, dokoupit si je můžete zde: http://www.csfotoobchod.cz/cs/12-cs-fotografie • Stručný návod najdete také v tomto staženém balíčku s LUTs. 

Pro aplikaci LUT jsou vhodné fotografie se základním vyvoláním RAW souboru s lokálními úpravami jasu, vinětace, Clarity (Zvýraznění) apod., podle tvůrčího záměru. Při aplikaci LUT na exportované soubory doporučujeme pro optimální výsledky export z RAW konvertoru v profilu sRGB a v 16bitové hloubce, není to však podmínkou. LUTs aplikované na soubory v profilu sRGB dávají jasnější barvy, v profilu AdobeRGB barvy tlumenější. Obecně jsou celosvětově LUTs vytvářeny na profil sRGB.