Pouze online
B&W Toners LUT

B&W Toners LUT

Kód skladu 3DLBWT

Výrobce

Osm jedinečných tonerů pro vaše černobílé fotografie, které umocné atmosféru vašich snímků...

40,50 Kč

Bezpečná platba ThePay
Bezpečná platba ThePay

Více informací

Osm jedinečných tonerů pro vaše černobílé fotografie, které umocné atmosféru vašich snímků... Tyto LUTs zajistí současně převedení barev na monochromatický obraz s příslušným odstínem, převode odpovídá snímání se žlutooranžovým filtrem na film. Při aplikaci na soubory, které jsou již černobílé, LUTs obraz otónují a upraví charakteristicvkou křivku pro optimalizaci vyznění odstínu.

Sada B&W Toners obsahuje 8 tónovacích LUTs ve třech formátech - CUBE, 3DL a ICC. Balíček obsahuje také náhledové fotografie pro snazší orientaci v zakoupených LUTs.

Pro práci s LUTs doporučujeme pročíst články publikované v magazínu ČS Fotografie č.45, 49 a 52-54, kde najdete podrobné návody pro aplikaci v různých programech (Affinity, Lightroom, Zoner, Luminar, Photoshop...) a také postupy pro lokální aplikaci a práci s více LUTs pro jeden obraz. Pokud vám tato vydání chybí, dokoupit si je můžete zde: http://www.csfotoobchod.cz/cs/12-cs-fotografie • Stručný návod najdete také v tomto staženém balíčku s LUTs. 

Pro aplikaci LUT jsou vhodné fotografie se základním vyvoláním RAW souboru s lokálními úpravami jasu, vinětace, Clarity (Zvýraznění) apod., podle tvůrčího záměru. Při aplikaci LUT na exportované soubory doporučujeme pro optimální výsledky export z RAW konvertoru v profilu sRGB a v 16bitové hloubce, není to však podmínkou. LUTs aplikované na soubory v profilu sRGB dávají jasnější barvy, v profilu AdobeRGB barvy tlumenější. Obecně jsou celosvětově LUTs vytvářeny na profil sRGB.