Pouze online
Fïrenette LUT

Fïrenette LUT

Kód skladu 3DLFI

Výrobce

Fïrenette jsou LUTs s velmi výrazným sjednocujícím, divácky atraktivním Color Gradingem s dominantními žhavými barvami ohně v kontrastujících chladných odstínech vody, který nadchne jak portrétní fotografy, tak experimentující krajináře...

32,23 Kč

Bezpečná platba ThePay
Bezpečná platba ThePay

Více informací

Fïrenette jsou LUTs s velmi výrazným sjednocujícím, divácky atraktivním Color Gradingem s dominantními žhavými barvami ohně v kontrastujících chladných odstínech vody, který nadchne jak portrétní fotografy, tak experimentující krajináře a samozřejmě najde široké uplatnění také ve scénické exteriérové fotografii, svatební fotografii nebo Street Photography, pokud máte dost sebevědomí pro barevné a emotivní zobrazení odlišné od světa takového, jak jej vidíme očima... Impozantních výsledků lze dosáhnout v módní i portrétní fotografii v městských aglomeracích s ojedinělou městskou zelení.

Efektní Color Grading převádí zelené a teplé odstíny na barvy ohně, neutrální a chladné odstíny na barvy vody. LUTs Fïrenette mají funkci Skin Lock v 50% účinnosti a proto částečně modifikují pleťové odstíny, aby ladily s celkovým Color Gradingem obrazu. Naopak mají integrováno potlačení barevných posunů v nejvyšších jasech, které jsou tak zobrazeny neutrálně a napomáhají žádoucímu sjednocujícímu efektu.

Fïrenette obsahuje 3 plnohodnotné LUTs - Classic, Blue a Teal ve třech formátech - CUBE, 3DL a ICC. Balíček obsahuje také náhledové fotografie pro snazší orientaci v zakoupených LUTs.

Pro práci s LUTs doporučujeme pročíst články publikované v magazínu ČS Fotografie č.45, 49 a 52, kde najdete podrobné návody pro aplikaci v různých programech (Affinity, Lightroom, Zoner, Luminar, Photoshop...) a také postupy pro lokální aplikaci a práci s více LUTs pro jeden obraz. Pokud vám tato vydání chybí, dokoupit si je můžete zde: http://www.csfotoobchod.cz/cs/12-cs-fotografie • Stručný návod najdete také v tomto staženém balíčku s LUTs. 

Pro aplikaci LUT jsou vhodné fotografie se základním vyvoláním RAW souboru s lokálními úpravami jasu, vinětace, Clarity (Zvýraznění) apod., podle tvůrčího záměru. Při aplikaci LUT na exportované soubory doporučujeme pro optimální výsledky export z RAW konvertoru v profilu sRGB a v 16bitové hloubce, není to však podmínkou. LUTs aplikované na soubory v profilu sRGB dávají jasnější barvy, v profilu AdobeRGB barvy tlumenější. Obecně jsou celosvětově LUTs vytvářeny na profil sRGB.