Pouze online
Frozen World LUT

Frozen World LUT

Kód skladu 3DLFW

Výrobce

Soubor čtyř LUTs s tonalitou Cinematic Grading pro tvorbu atraktivních fotografií především nevýrazně barevných krajinných celků s námrazou nebo sněhovým popraškem.

40,50 Kč s DPH

Bezpečná platba ThePay
Bezpečná platba ThePay

Více informací

Soubor čtyř LUTs s tonalitou Cinematic Grading pro tvorbu atraktivních fotografií především nevýrazně barevných krajinných celků s námrazou nebo sněhovým popraškem. Tyto speciální LUTs nejsou vhodné pro snímky s lidmi a pro snímky s vyšším kontrastem exponované za slunečního světla. Při vhodné volbě námětu lze získat divácky velmi úspěšné a dekorativní fotografie se silným kreativním nábojem a atmosférou "Another World". Rozložení barevných odstínů můžete výrazně změnit nastavením hodnoty White Balance v RAW konvertoru.

Vzhledem k extrémním posunům tonality a barev v rámci celého obrovského 3D barevného modelu nedoporučujeme použití u snímků s malou hloubkou ostrosti, protože v místech jemných přechodů mohou vznikat ostře vymezené plochy. Důležité je v RAW konvertoru také odstranit chromatickou aberaci, aby v okrajích kontrastních detailů nevznikaly barevné kontury.

Soubor Frozen World obsahuje čtyři plnohodnotné LUTs ve třech formátech - CUBE, 3DL a ICC. Balíček obsahuje také náhledové fotografie pro snazší orientaci v zakoupených LUTs.

Pro práci s LUTs doporučujeme pročíst články publikované v magazínu ČS Fotografie č.45 a 49, kde najdete podrobné návody pro aplikaci v různých programech (Affinity, Lightroom, Zoner, Luminar, Photoshop...) a také postupy pro lokální aplikaci a práci s více LUTs pro jeden obraz. Stručný návod najdete také ve staženém baíčku s LUTs.

Pro aplikaci LUT jsou vhodné fotografie se základním vyvoláním RAW souboru s lokálními úpravami jasu, vinětace, Clarity (Zvýraznění) apod., podle tvůrčího záměru. Při aplikaci LUT na exportované soubory doporučujeme pro optimální výsledky export z RAW konvertoru v profilu sRGB a v 16bitové hloubce, není to však podmínkou. LUTs aplikované na soubory v profilu sRGB dávají jasnější barvy, v profilu AdobeRGB barvy tlumenější. Obecně jsou celosvětově LUTs vytvářeny na profil sRGB.