Pouze online
B&W Filter Box LUT

B&W Filter Box LUT

Kód skladu 3DLBWFB

Výrobce

Černobílá fotografie žije i v digitálním věku a tak nástroje pro její tvorbu nabízí i jedinečný systém 3D LUTs. Základem je Filter Box...

81,82 Kč s DPH

Bezpečná platba ThePay
Bezpečná platba ThePay

Více informací

Černobílá fotografie žije i v digitálním věku a tak nástroje pro její tvorbu nabízí i jedinečný systém 3D LUTs. Základem je samozřejmě nezbytný Filter Box, soubor barevných filtrů pro optimalizaci převodu barev na šedou škálu podle barevnosti zvoleného námětu a autorského záměru.

B&W Filter Box nabízí klasický soubor barevných filtrů, přitom jejich vliv na obraz je stejný, jako při fotografování na klasický černobílý film. Barvy jsou převáděny tak, že odstíny blízké barvě filtru jsou zesvětleny a doplňkové barvy naopak ztmaveny. Čím sytější barvy bude mít výchozí soubor, tím výraznější bude účinek použitého filtru. Jednotlivé LUTs kromě převodu barev upravují také kontrast obrazu podle použité barvy filtru stejně, jako tomu je u filmu.

TIP: Vyzkoušejte B&W Filter Box také pro úpravu barevných fotografií v programech, kde je možné používat LUTs ve vrstvě (Affinity, Luminar, Photoshop). Vrstvu s LUT nastavte do režimu Luminosity, kdy obraz nebude převeden na černobílou škálu, ale budou změněn pouze jas odpovídajících barev.

Kolekce B&W Filter Box obsahuje 9 LUTs ve třech formátech - CUBE, 3DL a ICC. Balíček obsahuje také náhledové fotografie pro snazší orientaci v zakoupených LUTs.

Pro aplikaci LUT jsou vhodné fotografie se základním vyvoláním RAW souboru s lokálními úpravami jasu, vinětace, Clarity (Zvýraznění) apod., podle tvůrčího záměru. Při aplikaci LUT na exportované soubory doporučujeme pro optimální výsledky export z RAW konvertoru v profilu sRGB a v 16bitové hloubce, není to však podmínkou. LUTs aplikované na soubory v profilu sRGB dávají jasnější barvy, v profilu AdobeRGB barvy tlumenější. Obecně jsou celosvětově LUTs vytvářeny na profil sRGB.