ČS Fotografie 56/2020

Kód skladu csf5620

Typ: Nový produkt

Výrobce

Další zimní vydání magazínu ČS Fotografie je v prodeji od 7.února a protože se blíží jaro, věnujeme se již i fotografování krajiny a makra. Pokračuje také seriál věnovaný práci se záblesky pro úplné začátečníky...

108,18 Kč s DPH

Bezpečná platba ThePay
Bezpečná platba ThePay

Více informací

Další zimní vydání magazínu ČS Fotografie je v prodeji od 7.února a protože se blíží jaro, věnujeme se již i fotografování krajiny a makra. Pokračuje také seriál věnovaný práci se záblesky pro úplné začátečníky, naopak poslední částí končí miniseriál věnovaný technice Chroma Key, ale začíná miniseriál o profesionálním Blendingu vrstev, který využijete jak ve Photoshopu, tak v Affinity či Zoneru. Ani tentokrát nechybí dárkový balíček, ve kterém najdete kromě několika skvělých LUTs také Akce a Macra pro Photoshop a Affinity, které vám vytvoří jedinečný Green Blend, jenž je hitem napříč světem u profesionálních portrétních, Glamour i Fashion fotografů. A aby toho nebylo málo, v balíčku najdete také malou utilitu (Akci) pro Photoshop Elements, díky které budete moci používat i v tomto programu vrstvu LUT!

Nedaří se vám magazín sehnat, nebo vaše prodejní místo bylo kvůli EET zrušeno? Toto i některá starší vydání si můžete objednat v našem e-shopu zde: https://www.csfotoobchod.cz/12-cs-fotografie

Hlavní téma

Hollywoodská vlasovka

Minule jsme si ukázali klasickou hollywoodskou vlasovku a její použití pro kultivovanou portrétní a korporátní fotografii. Tentokrát si ukážeme několik modifikací této jedinečné světelné konstrukce, která nic neztratila na atraktivnosti a je skvělým řešením i v moderní portrétní a Glamour fotografii, své místo má samozřejmě i při fotografování aktů. Stačí trochu pozměnit úhel vlasovky a její výkon a začnou se dít zázraky.

Profesionální blending

Režimy míchání (prolnutí) vrstev ve fotoeditorech jsou pro mnohé fotografy velkou záhadou a ke své škodě Blending využívají spíše výjimečně a především náhodně. Tak dlouho zkouší, až to vyjde. Máme proto pro vás první část malého seriálu, který vás naučí s režimy Blendingu pracovat cíleně a objevíme pro vás zajímavé postupy a triky.

Fotoškola

Nejde to vyfotit lépe?

Makrofotografie je velmi náročnou oblastí a my se tentokrát podíváme na to, jak je možné celkový dojem z fotografie zásadně změnit vlivem volby pozice snímání. Jeden námět, jedna housenka a tři různé způsoby snímání se zcela odlišným vyzněním finální fotografie.

Jak fotit trpaslíky

Fotografovat děti je trochu řehole, zvláště pro méně trpělivé. Jak tedy s těmi trpaslíky pracovat a jak se vypořádat se světlem za slunečného dne? Zatímco civilisti si myslí, že slunečné počasí je na fotografování skvělé, my fotografové jsme až na výjimečné situace z přímého slunečního světla zoufalí. Ukážeme si, jak tento problém vyřešit bez pomůcek a bez vyvolání zatmění Slunce...

Zábleskové generátory III.

V dalším pokračování seriálu se na srovnávacích ukázkách fotografie interiéru podíváme na to, jak se mění osvětlení, když k Deep Boxu přidáváte rozptylky a voštinu a také si ukážeme jednoduchou a přitom atraktivní simulaci denního světla a to jak pro stylové zátiší, tak pro scénickou fotografii celé postavy.

Buďte trochu přízemní

Výprava do světa snímaného od země, která trochu obrátí naruby to, co jsme o výšce snímání psali až doposud. V první části dvoudílného článku si řekneme o tom, jak se mění emotivní působení krajiny nízkou polohou fotoaparátu, nechybí samozřejmě velmi názorné srovnávací ukázky s možným řešením odlišných scén.

Postprodukce

Černobílé, ale kolorované

Ukážeme si trochu neobvyklý způsob tónování černobílých fotografií s barevnými valéry v rámci celé obrazové plochy a to pomocí gradientů i  neostrých struktur, jednu zkušební najdete i v dárkovém balíčku pro toto vydání.

Vykrývání bez Green Screenu

Ve třetí části miniseriálu se podíváme na to, jak s přijatelnými výsledky provádět vykrývání objektů bez Green Screenu (klíčovacího pozadí) a bez k tomu určeného speciálního programu pomocí speciálního nástroje ve Photoshopu a nástroj Laso či Kouzelná hůlka to rozhodně není...

Fototechnika

Není pozdě na archivaci?

Zkontrolujte si svůj archiv filmů, hlavně těch barevných, které časem ztrácejí barvy a znehodnocují se. Řekneme si něco o jejich digitalizaci a archivaci, dříve, než bude pozdě.

Příběhy fotografií

Jak se fotí fantasy

Další příběh scénických fotografií Markety Novak, která vám poví o tom, jaké detaily jsou ve fantasy fotografiích důležité a co je nutné dodržet, abyste se nezesměšnili.

Jak se fotí s mini opeřenci

Fotografie Janiny Foldynové si získávají srdce diváků svou něžností a nejinak tomu bude i tentokrát. Do hry ale vstoupí ještě křehčí tvorové, kuřátka a kačátka. Jak si s nimi poradit a jak je při fotografování ochránit před dětskýma rukama a jejich ještě ne zcela ovládaným stiskem?

Rubriky

Když je něčeho příliš...

Úvodní úvaha Františka Dostála nad množstvím fotografií, ve kterém je stále těžší nacházet ty kvalitní.

Pravdivé svědectví doby

Proč jsou tolik důležité dokumentární fotografie zachycující revoluce a zlomové události?

Buď je v práci, nebo fotí

Kdo? Fotograf Igor Večeřa v rozhovoru s Marketou Novak představí svou černobílou krajinářskou tvorbu.

Už bych u toho nikdy nechtěl být

Vzpomínky Františka dostála na konec 2.světové války, kdy jej tlaková vlna od bomby hodila na chodník...