ČS Fotografie 54/2019

Kód skladu csf5419

Typ: Nový produkt

Výrobce

Podzimní vydání magazínu ČS Fotografie přináší další profesionální techniku fotografování a postprodukce, která má svůj původ u filmařů - technika Chroma Key je směřována nejen k tvůrčím autorům, kteří nelpí na realitě, ale také k těm, kdo jsou vlivem zdravotního postižení omezeni v pohybu...

108,18 Kč s DPH

Bezpečná platba ThePay
Bezpečná platba ThePay

Více informací

Podzimní vydání magazínu ČS Fotografie přináší další profesionální techniku fotografování a postprodukce, která má svůj původ u filmařů - technika Chroma Key je směřována nejen k tvůrčím autorům, kteří nelpí na realitě, ale také k těm, kdo jsou vlivem zdravotního postižení omezeni v pohybu nebo i upoutáni na vozíku (a víme, že mezi našimi čtenáři jich není málo) a přesto mají tvůrčí duše. Tato technika je osvobodí od omezení a otevře jim brány k volné tvorbě, která je pro ně jinak velmi obtížná. Podíváme se také na to, jak fotografovat nahotu (akty) s amatérskými modelkami a nezbláznit se z toho, a radost uděláme i těm, kteří sice již vědí, že zábleskový generátor je levnější a přitom výkonnější, než systémový blesk, ale z různých důvodů mají pocit, že s ním nebudou umět pracovat - je tu Fotoškolička práce se záblesky pro úplné začátečníky. A to zdaleka není vše, co vás v novém vydání čeká. Nezapomněli jsme ani na krajináře a podíváme se, co se děje s krajinou při změně výšky stativu. V dalším pokračování článků o postprodukci s LUT potěšíme ty vyspělejší, kteří chtějí aplikovat více LUTs na jeden soubor a vybrat si z každé LUT jen to, co se jim líbí.

Také v tomto vydání na vás čekají jako dárek profesionální 3D LUTs a testovací fotografie s Green Screen pro techniku Chroma Key.

Hlavní téma

Téměř přirozená nahota

Když fotografujete s amatérskými modelkami, nemůžete po nich chtít profesionální pózy modelek z magazínu Playboy. Ostatně - není na nich nic úžasného z hlediska výtvarného. Hledejte raději inspiraci na plátnech starých Mistrů! Na začátek zkuste jen parafrázi a časem se můžete pokusit i o ropliku, ta je ale obtížnější, než si leckterých fotograf myslí. Nafotografovali jsme pro vás několi parafrází na obrazy, abychom vám dodali odvahu.

Filmová technika chroma key

Tak dlouho jste si o ni psali, až ji pro vás máme. Osvobozující filmařská technika Chroma Key a první část článku, který vás vezme kamkoli budete chtít, omezeni budete jen svou fantazií... Bez techniky Chroma Key by nemohly vzniknout všechny ty úžasné filmy se scénami, nad kterými žasnou diváci v kinech po celém světě. Povíme si vše, co budete potřebovat pro vaše první fotografování a věřte, že zas tak složité to není, budete-li dbát rad a doporučení, která v článku najdete.

Fotoškola

Polarizační filtr - jak a kdy I.

Úvod ke krátkému, ale důležitému seriálu, protože zvláště začínajícím fotografům dělá použití polarizačních filtrů problémy. Ani ti zkušení ale někdy neví, kdy je lépe filtr sundat...

B&W - když je barva zbytečná

Když nemají barvy ve fotografií význam, tak pryč s nimi! Na několika srovnávacích ukázkách uvidíte rozdíl mezi (zbytečně) barevnou a černobílou fotografií a zamyslíme se nad významem barev ve fotografii.

Lepší stanoviště v krajině

Nemusíte kreativně pobíhat, stačí stativ vysunout víc, nebo míň a vše se změní! Velmi názorné fotografie vás jistě přesvědčí o tom, že jen tak postavit stativ nestačí. Záleží na stavbě scény a volbě objektivu, jak vysoko byste jej měli vysunout a rozdíl vás jistě překvapí.

Fotopiplání čili pečlivost

Když vás fotografie baví, tak proč ji odbývat? Máme pro vás Fotokliniku trochu obráceně - fotografovali jsme chybně a následně jsme chyby odstraňovali. To proto, abychom neukazovali chyby na vašich soutěžních snímcích - někteří to špatně nesou...

Postprodukce

Proč používat dělené LUTs?

Pokročilá práce s revoluční technikou postprodukce - oddělte barvu a jas, vyberte si z LUTs to, co se vám líbí a zkombinujte je do výsledné postprodukce k obrazu svému. A připomínáme, že v minulém vydání jsme vám ukázali, jak si z takové kombinace vytvořit svou vlastní LUT!!

Fototechnika

Nebojte se práce se záblesky

Ultimátní fotoškola pro ty, co se (zatím) bojí zábleskových generátorů... Nejprve si vysvětlí pojmy, konečně pochopíte rozdíl mezi Kanálem a Skupinou a ukážeme si kompletní postup od chvíle vybalení zábleskového generátoru až po expozici snímku. Je to opravdu snadné!

Příběhy fotografií

Projekt „jsem součástí přírody“

Nádherné fantasy fotografie Markety Novak, povídání o jejich vzniku a také pozvání k pomoci prostřednictvím chatitativního kalendáře.

Svatební závoj v Karibiku

Petr Kuchař vám odvypráví příběh fotografie se závojem, kterou pořídil v Dominikánské republice při západu Slunce.

Jak fotit pštrosíka

Půvabné fotografie Janiny Foldynové si získávají srdce všech diváků a jistě tomu tak bude i tentokrát. Dozvíte se, jak fotit malého pštrosa a nezbláznit se z toho, a nebudou chybět oblíbené ukázky "před a po"...

Rubriky

Co komu vadí na fotografii?

Pokud někomu na veřejnosti vadí, že fotografujete, buďte si jisti, že nemá čisté svědomí...

Alena Vykulilová - ženské akty

Malé retrospektiva Aleny Vykulilové a jejího klasického pohledu na ženský akt.

Sametová revoluce

Slovem i obrazem vám František Dostál připomene výročí Sametové revoluce. Tehdy se ještě i fotografové zajímali o politiku a dokumentovali dějiny pro příští, přeci jen již zbabělejší, generaci...