ČS Fotografie 52/2019

Kód skladu csf5219

Typ: Nový produkt

Výrobce

Letní vydání ČSF je plné Slunce, vody, světla, krásných dívek, zvířat, krajiny, zkrátka všeho, co k létu patří a co vás může nejen inspirovat, ale i vás naučí novým postupům, skvělému triku se Ztraceným asistentem a spoustě dalších dovedností...

108,18 Kč s DPH

Bezpečná platba ThePay
Bezpečná platba ThePay

Více informací

Letní vydání ČSF je plné Slunce, vody, světla, krásných dívek, zvířat, krajiny, zkrátka všeho, co k létu patří a co vás může nejen inspirovat, ale i vás naučí novým postupům, skvělému triku se Ztraceným asistentem a spoustě dalších dovedností, které patří k současné fotografii... ČS Fotografie č.52 je v prodeji od 9.července,

Hlavní téma

Ztracený asistent

Stačí mávnout a říct "zmiz", udělá to pfffůůůů a překážející Lighting asistent je pryč, jen světlo po něm zůstane... Skoro tak jednoduché to opravdu je - odhalíme vám profesionální způsob práce s Lighting asistentem při osvětlování zábleskovým generátorem nebo odrazným reflektorem ve scénické fotografii, kdy je nutné mít zdroj světla blízko subjektu, ale současně asistent nemůže být v záběru. Budete překvapeni a nadšeni - to, s čím jste možná roky bojovali, mají profesionální fotografové vyřešeno a nyní tak budete moci pracovat i vy!

Pokročilá práce s LUTs

Třetí, závěrečná část série článků o revolučním způsobu postprodukce pomocí LUTs vytvořených v 3D modelu barevného prostoru. Budeme se věnovat pokročilé práci s LUTs ve vrstvách se spoustou ukázek a popisem postupů. Opět připomínáme, že LUTs lze používat ve všech RAW konvertorech a fotoeditorech a to včetně Zoneru a starších verzí Photoshopu či Lighroomu. A nechybí také dárek ke stažení, který potěší především krajináře!

Fotoškola

Dobré a ještě lepší (denní) světlo

Tři příklady se schematy, tři základní způsoby práce s denním světlem bez dalších pomocných prostředků a záblesků, to je první část dvoudílného článku pro ty z vás, kdo neumí nebo nechtějí procovat se zábleskovými generátory. I za přirozeného denního světla mohou vznikat naprosto profesionální portrétní, rodinné, svatební či módní fotografie, stačí dodržet několik zásad při volbě stanoviště a počasí a nebát se toho!

Jaké světlo je nejlepší?

V parádním přehledu vám Petr Kuchař poradí, podle čeho si vybrat umělý zdroj osvětlení pro váš způsob práce a přitom neutratit zbytečně moc peněz! Od záblesků přes trvalá světla až po odrazné reflektory, to vše s atraktivními fotografiemi s exotickou modelkou na ostrovech v Karibiku.

Jak se fotí Flat Lay

Moderní způsob fotografování produktů a aranžovaného zátiší v mnoha různých námětech, to je Flat Lay a Table-Top z ptačí perspektivy. Určitě jste takové fotografie, které působí nesmírně prostorově a dekorativně někdy někdy viděli. Budete k nim potřebovat spoustu různých rekvizit a právě proto článek s tématem pro dlouhé zimní večery vychází již nyní, abyste měli dostatek času na sbírání a hledání všeho možného harampádí...

Objevte kouzlo neutrality

Ultimátní fotoškola práce s ND filtry pro nejnáročnější - druhá část miniseriálu, která vám ukáže práci se šedými neutrálními filtry z trochu jiného úhlu pohledu. Celá kopa srovnávacích ukázek, doporučení a tipy pro volbu expozičního času, ukážeme vám, proč jsou někdy fotografie s extrémním časem méně "pohyblivé" a více flekaté, než ty s časem kratším a ještě nám spousta povídání zbyde do dalšího vydání.

Příběhy fotografií

Ateliér vs denní světlo

Éterická Marketa Novak s dalšími kouzelnými fotografiemi nastoluje otázku rozdílu, výhod a nevýhod práce v ateliéru a exteriéru. Samozřejmě - nezůstane jen u otázek, má pro vás i zasvěcené odpovědi.

Jak fotit sunbirds

Patrik Staněk vás v příběhu jedné ze svých unikátních fotografií zavede na Borneo a bude vám vyprávě o fotografování sunbirds, neposedných exotických ptáků, na jejichž fotografování bývají k dispozici tak 2-3 vteřiny.

Dívka v magnolii

Trochu překvapivé je rozuzlení vzniku půvabné fotografie dívky v magnolii od romanticky naladěné Janiny Foldynové. Další příběh vzniku skvělé fotografie krok za krokem, protože skutečná fotografie není jen cvakání...

Důležitá harmonie barev

Fotograf Tomáš Znojemský je proslulý citem pro harmonii barev, které vkládá do svých portrétních a módních fotografií bez ohledu na to, jaké byly původní barvy. Touto cestou dosahuje jedinečných výsledků, které nadchnou i vás v příběhu fotografie z obálky.

Rubriky

Chodník ve městě a pc v bytě

Opět typicky úsměvný, ale velmi moudrý miničlánek Františka Dostála na úvod magazínu...

Proč není fotografie zadarmo?

Každý z vás se asi čas od času dostane do situace, kdy si od vás někdo chce nechat udělat fotografie. V editorialu vám tentokrát Jan Karbusický dá několik tipů pro vaši zásadní argumentaci, proč nejsou fotografie zadarmo.

Stalo se před 30 lety

Malá fotoreportáž z trezoru Františka Dostála z doby, kdy i fotografové byli součástí událostí a plnili své poslání v dokumentování doby...

Fotoimaginace

Malá fotoúvaha na téma svobody v autorském tvůrčím vyjadřování, nad smyslem tvorby trochu jiné, než jaká je očekávána davem.

Otta Sepp - fotograf z jihu Čech

Malá fotovzpomínka na první dny sovětské okupace prostřednictvím fotografií Otty Seppa

Hilda Diasová - Ženské tělo objektivem ženy

Několik fotografií z tvorby Hildy Diasové, která patří k legendám konce minulého století.