ČS Fotografie 51/2019

Kód skladu csf5119

Typ: Nový produkt

Výrobce

Jarní magazín ČS Fotografie č.51 je v prodeji od 26.dubna a v novém vydání najdete pestrou směs informací, jako vždy na jaře dominují články v rubrice Fotoškola, ve které si povíme o fotografování mořského pobřeží, mokrých květů, guláše, ukážeme si jak pracovat v portrétní fotografii...

108,18 Kč s DPH

Bezpečná platba ThePay
Bezpečná platba ThePay

Více informací

Jarní magazín ČS Fotografie č.51 je v prodeji od 26.dubna a v novém vydání najdete pestrou směs informací, jako vždy na jaře dominují články v rubrice Fotoškola, ve které si povíme o fotografování mořského pobřeží, mokrých květů, guláše, ukážeme si jak pracovat v portrétní fotografii s renesančním a barokním světlem, kde je hlavním zdrojem okno, poradíme vám, jak si snadno vyrobit rustikální fotopozadí a to rozhodně není vše... Ani v tomto vydání nechybí dárek pro čtenáře ke stažení, tentokrát jsou to 4 báječné LUTs pro portréty v přírodě - použít je můžete v libovolném programu (podrobný návod přinesly ČSF č.45 a č.49.

Hlavní téma

Jak fotit mořské pobřeží

Dovolená u moře nemusí být fotonuda! Když máte štěstí na lokaci, tolerantní rodinu, trochu toho rozbouřeného moře, stativ a šedý neutrální filtr, můžete tvořit fascinující fotografické obrazy. V článku uvidíte na skvělých snímcích od Michala Fryše kouzlení s dlouhým expozičním časem, sloučení třísnímkové sekvence pro zvýraznění nejlepších oblastí obrazové plochy, povíme si o úskalích ND filtrů a připomeneme práci se stativem.

Renesanční a barokní světlo

Dokud byli umělci pokorní, drželi se od doby renesance jednoduchého schématu osvětlení v rovině realistického portrétu. Také pro fotografy bylo toto osvětlení alfou a omegou práce v ateliéru, alespoň do doby, než začaly různé módní vlny hledat něco nového a neotřelého. Ti nejslavnější fotografové nakonec ale stejně skončili tam, kde Mistr Leonardo da Vinci začal. U renesančního a později barokního okenního světla. V článku najdete několik schámat světelného uspořádání se simulací okna, na backstage fotografiích uvidíte reálnou scénu při fotografování ukázek i jak vznikal snímek půvabné renesanční dívky na obálce.

Fotoškola

Jak vyfotit guláš

Chutné věci musí být chutně vyfotografovány, jinak jejich snímek ztrácí smysl. Co třeba zkusit guláš? Není to snadné, takové fotografování je především závod s časem! Jak si možný čas fotografování prodloužit i několik triků pro lepší vzhled jídel. Poradíme vám také, kde a jak takové fotografie uplatnit.

Udělej mi hezkou fotku!

Když vám tuhle větu někdo řekne, nemusíte hledat, kde nechal tesař díru, protože váš pohled a pohled nefotografů se může značně lišit. Dáme vám pár základních rad a jděte do toho, spokojeni budete vy i amatérské modelky či členové rodiny!

Portréty mistra Leonarda

Zamyšlení nad prý nevkusnými portréty Leonarda da Vinci. Některé fotografické techniky totiž vycházejí právě z díla Mistra Leonarda, změnily se nástroje, ale výsledek je stejný, což uvidíte i na fotografiích porovnávajících zobrazení portrétu s portréty renesančních malířů a uděláme i trochu nepravdivý výlet do období gotiky.

Jak vyrobit Rustic background

Máme tu něco pro fotokutily! Ukážeme vám, jak si snadno a levně vyrobit jedinečné fotopozadí v rustikálním stylu a nebudou chybět ukázky jeho použití v praxi. Fotografujete stylová zátiší? Pak je to článek přesně pro vás!

Voda dává květinám život

Stačí pár kapek a květiny ožívají, stejně tak i vaše fotografie! O tom, jak a kdy fotografovat makrofotografie květin, aby to nebyly dokumentační snímky do atlasu rostlin, ale působivé kreativní fotografie, které mohou ozdobit nejeden interiér.

Příběhy fotografií

Jak se fotí na farmě

Janina Foldynová vás slovem i fotografiemi provede vznikem jedné z jejích půvabných stylových fotografií.

Jak se fotí a leží se psy

Jak se fotí psi v chladném podzimu a v leže vám prozradí Šárka Němečková.

Hulman v dešti

Patrik Staněk vypráví o jedné ze svých fotografií pořízené v pralese a v dešti.

Fotografování v zahraničí

Zabýváte se scénickou, portrétní nebo módní fotografií a rádi byste snímky pořídili v některé zahraniční lokaci, na hradě či zámku? Marketa Novak vám přinese nejen skvělé ukázky, ale také mnoho dobrých rad a tipů. jak se nedostat do problémů.

Rubriky

Vidět a pak se s ostatními zasmát

Úvodní povídání Františka Dostála o vzpomínkách a humoru.

Just do it (for you)

Naše americká dopisovatelka Stephanie Spur se vrátila z Floridy do Tennessee a má pro vás velmi, ale opravdu velmi motivační zamyšlení nad odhodláním, odrazováním a hledáním vlastní cesty a to nejen ve fotografii.

Kovboj na václavském náměstí

Jak bylo a bývalo, před a po revoluci, jak se jmenovalo jedno zvídavé kůzle, to je další vyprávění a fotografie Františka Dostála.

Foto-legenda Václav Jírů

Trochu osobnější vyprávění o fotografovi Václavu Jírů.

Kdy se stávám profesionálem?

Kdy se amatérský fotograf stává fotografem profesionálním? Kde je ta hranice, kdy je tak viděn a kdy tak vidí sám sebe? Máte v sobě dost sebereflexe a soudnosti, nebo stačí velký foťák s dlouhým sklem a jste "profík"?

Ohlédnutí za Olgou Bleyovou

Rozloučení Věry Matějů s nedávno zesnulou fotografkou Olgou Bleyovou.

Fotokaleidoskop

Lighting Sword

Chystáte se na kreativní portrétování nebo scénické fotografie ve stylu Star Wars? Je zde skvělý LED světelný meč, hračka i tvůrčí nástroj, který budete určitě chtít!

Tabulky pro začátečníky

Zajímavý odkaz na jednoduché a názorné tabulky pro začínající fotografy.

HOYA Intensifier pro astrofoto

Věděli jste, že filtr HOYA Intensifier velmi účinně potlačuje nepříjemný oranžový světelný smog při fotografování nočních snímků a hvězdné oblohy?

Tokina opera 16-28 mm f/2,8

Nový objektiv Tokina potěší hlavně krajináře.