ČS Fotografie 50/2019

Kód skladu csf5019

Typ: Nový produkt

Výrobce

Ve vzduchu je cítit jaro a tak jsme zde s pořádnou dávkou článků, které se tentokrát věnují hlavně samotnému fotografování, abychom vás připravili na další fotografickou sozónu. Velmi pestrý obsah tentkrát obsáhne nejen portréty a svícení, ale také krajinu, produktovou fotografii...

108,18 Kč s DPH

Bezpečná platba ThePay
Bezpečná platba ThePay

Více informací

Ve vzduchu je cítit jaro a tak jsme zde s pořádnou dávkou článků, které se tentokrát věnují hlavně samotnému fotografování, abychom vás připravili na další fotografickou sozónu. Velmi pestrý obsah tentkrát obsáhne nejen portréty a svícení, ale také krajinu, produktovou fotografii i makrofotografii, připravili jsme pro vás vskutku výjimečný rozhovor s fotografkou snů, nechybí novinky a zajímavosti a samozřeujmě také tentokrát pro vás máme dárek - pět LUTs z nové Classic Art Collection a to Art Nouveau, tedy Secese. LUTs jsou založeny na analýze barev pěti obrazů Alfonse Muchy... ČSF č.50 je v prodeji od 15.února.

Hlavní téma

Jak rozsvítit okno do duše

Magazín ČS Fotografie vám exkluzívně představuje horkou novinku na trhu, fascinující odraznou světelnou vanu Portrait Master. Jestli žijete v domnění, že pro portrét nic lepšího než Lastolite Triflector neexistuje, pak vás určitě naše fotografie vyvedou z omylu! Portrait Master není sice žádný drobeček, ale o to nádhernější spodní odražené světlo nabídne.

Jak zvládnout protisvětlo

Protisvětlo je zákeřné, ale krásné, když se s ním naučíte pracovat. Je skvělým řešením fotografování lidí za slunečného počasí. Jak zkrotit protisvětlo a nezbláznit se z toho vás naučíme právě v tomto článku, kde vás možná ukázky hodně překvapí. Co vše ukrývá RAW formát a jak mu již při snímání pomoci vše zvládnout, to vše možná změní vaše zaběhlé návyky při fotografování.

Fotoškola

Makro jako Dekorace

Vyzkoušejte si aranžovanou dekorativní makrofotografii, je to téma pro trpělivé, ale lenivé fotografy a my pro vás máme pár dobrých rad. Samozřejmě, aranžovaná makrofotografie je trochu piplačka, ale v klidu a teple domova není kam spěchat a jak se říká - trpělivost makro přináší...

Obraz v obraze

V první části článku o portrétech s atmosférou si povíme o vlivu typu a charakteru přirozeného prostředí a tedy i pozadí na celkovou atmosféru a emoce portrétů a připravíme si tak půdu pod nohama pro příští pokračování, kde vás naučíme pracovat s Renesančním světlem. Netrapte se tím, že nemáte ateliér - je mnoho lepších možností, než bílá papírová role a jedno světlo s reflektorem!

Sníh jako učitel kompozice

Zasněžená krajina je kresbou i barvami zjednodušující a proto je skvělou příležitostí pro práci s kompozicí. Ukážeme si několik snímků porovnávajících důležitost čitelného obsahu v krajině a řekneme si, kdy se zabývat mnoha podrobnostmi a kdy je lépe hledat zjednodušující pojetí, které diváka zaujme na první pohled.

Fascinující Deep Umbrella

Modelku jsme vzhledem k počasí trochu trápili, ale byla statečná a tak pro vás máme několik příkladů práce s Deep Umbrella (Hluboký deštník) v exteriéru při tvorbě scénických fotografií a řekneme si také, proč je v určitých případech deštník nejlepším řešením a v čem je slabina softboxů a reflektorů.

Produkty a nekonečné pozadí

V tomto článku máme něco pro kutily. Ukážeme vám, jak si postavit (slepit) jednoduchý, ale nesmírně užitečný držák malého papírového pozadí s efektem plynulého přechodu z hotizontální do vertikální polohy a také držák pro dělené pozadí. Připravte si nůžky, nožík, lepidlo nebo tavnou pistoli a trochu té šikovnosti.

Postprodukce

Spojení emocí barev a B&W

Černobílá krajinářské fotografie je krásná a je založena na emocích tvořených nejen kresbou (obsahem) fotografií, ale také na celkové tonalitě. Barevná fotografie není snadná, protože se autor nechá často unést působením barev a opomíjí tonalitu. V tomto článku si ukážeme, jak spojit dohromady hlavní prvky účinnosti krajinářské fotografie, tedy tonalitu a barvy, ať již ve Photoshopu, Affinity nebo Lightroomu či jiných programech.

Interview

Sny v obrazech Markety Novak

Velmi neobvykle koncipovaný rozhovor s autorkou velmi neobvyklých a vpravdě fascinujících fotografií vás zavede do světa pohádek, bájí a snů. Pokusíme se vám spolu s Markétou trochu otevřít oči do jiných světů a z pragmatického světa přenést do dětských let, kdy jste byli plni snů a představ. Odložte kravaty a strojenost, odložte svět definic a tabulek a pojďte s námi snít... Nejsou žádné důkazy o tom, že by existovali Jednorožci a víly s křídly. A co je na tom zvláštní? Nejsou ani žádné důkazy o tom, že neexistují... Chápete?

Rubriky

Slova do větru vyřčená

Na úvod s Františkem Dostálem

Fotografie neztrácí paměť

Fotografie je důkazem toho, co bylo. Neztrácí paměť a to se Vůdcům nelíbí.

Čím naplnit zátěžový vak

Zátěžový vak může v mnoha případech nahradit asistenta při fotografování se zábleskovými generátory a my si ukážeme, čím a jak ho naplnit, abyste ho nezničili a bylo vše krásně čisté.

Nad humorem ve fotografii

Úsměvný fotofejeton Františka Dostála


Fotokaleidoskop

Černobílé fotografie na Ilfordu

Věděli jste, že i z digitálních souborů si můžete nechat zhotovit prvotřídní zvětšeniny na pravém stříbrohalogenidovém fotopapíru Ilford?

Nové objektivy Pentax

Obnovená Street klasika pro Full Frame a Ultrawide zoom pro APS-C

Malý ale šikovný - HD 400 TTL HSS

Malý, lehký, výkonný a s ultrarychlým dobíjením, to je nový profesionální zábleskový generátor od Photon Europe

Zhiyun Crane 3

Motorový stabilizátor pro natáčení úchvatných pohybových scén s digitálními fotoaparáty

Lume Cube AIR

Asi nejmenší světlo pro foto a video a ještě ovladatelné pomocí Smartphone

Záchranářský nůž Joker

Až se někde zachytíte popruhem fotoaparátu nebo brašny, může vám jít o život. Je dobré míti u sebe Jokera!

L-Bracket pro Nikon Z

Precizní L-Bracket pro práci se stativem s fotoaparátem ve vertikální poloze