ČS Fotografie 49/2019

Kód skladu csf4919

Typ: Nový produkt

Výrobce

V zimním období velká část fotografů zalézá do tepla rodinného krbu a věnuje se hodnocení a úpravám fotoúrody z uplynulého roku. A tak zde máme zimní vydání magazínu bohaté na povídání i ukázky toho, jak dále pracovat s fotografiemi a je současně reakcí na vaše dotazy...

90,00 Kč s DPH

Bezpečná platba ThePay
Bezpečná platba ThePay

Více informací

V zimním období velká část fotografů zalézá do tepla rodinného krbu a věnuje se hodnocení a úpravám fotoúrody z uplynulého roku. A tak zde máme zimní vydání magazínu bohaté na povídání i ukázky toho, jak dále pracovat s fotografiemi a je současně reakcí na vaše dotazy a přání, se kterými se na nás obracíte od vydání ČSF č.45, kde jsme vás seznámili s postprodukcí budoucnosti - tedy s revolucí 3D LUTs. Nezapomněli jsme na uživatele Lightroomu a Affinity Photo, zmíníme Photoshop a velmi podrobné návody na práci s LUTs najdou v novém vydání také uživatelé u nás nejrozšířenějšího fotoeditoru Zoner Photo Studio. A když byly ty Vánoce, dodatečně přicházíme s pořádným dárkovým balíčkem - čeká na vás 20 LUTs ZDARMA, odkaz na stažení najdete jako vždy uvnitř magazínu!

Hlavní téma

Subjektivní realita & LUTs

V tomto velmi rozsáhlém článku uděláme trochu pořádek v tom, co je a není přirozená fotografie, řekneme si, že nejvíc přirozená je fotografie černobílá, protože barvy ve skutečnosti neexistují. Vyvrátíme pochyby o oprávněnosti Color Gradingu, stejně jako najdeme smír mezi tzv.přirozeným zobrazením a zobrazením filmovým, tedy Cinematic Gradingem, což je zdánlivě přirozené zobrazení, ale se silným emotivním nábojem a umocněnou tonálně-barevnou atmosférou.

Aplikace více LUTs současně

Jak už to tak bývá, vždy se najdou skeptici bránící se novým trendům. Tak je to i s LUTs, protože mnozí fotografové mají mylný pocit, že LUTs jsou uniformní a nelze jejich zobrazení měnit. A tak si ukážeme, že LUT není „konečná“ verze, ale lze ji modifikovat a dokonce použít i několik LUTs současně! Nejen, že vás naučíme lokální úpravy s LUTs, ale i možnosti různého způsobu prolínání a dokonce vás naučíme používání několika různých LUTs současně - vše samozřejmě s názornými ukázkami.

Zoner photo studio & LUTs

Ve fotoamatérské postprodukci je u nás program Zoner Photo Studio X velmi rozšířený a tak na četné a opakující se žádosti podrobněji popíšeme, jak v Zoneru používat LUTs a dokonce dvě LUTs současně. Je to jednodušší, než byste čekali, protože vám odhalíme trochu skrytou kombinaci kláves, která vás uvede do světa netušených možností LUTs. Ani s programem Zoner Photo Studio vám tedy není ten fascinující svět postprodukce s LUTs odepřen.

Průvodce osvětlením portrétů

V tomto článku na vás čeká 15 srovnávacích ukázek patnácti různých modifikátorů světla, jako jsou fotodeštníky, Beauty Dish reflektory a softboxy a usnadníme vám tak výběr toho nejlepšího pro vaši práci. Rozdíly jsou možná menší, než byste čekali, ale po "rozkoukání" uvidíte, že každý způspb osvětlení má smysl a lze jej využít jiným způsobem. Aby bylo vše jasné, ukázky jsou fotografovány s nenalíčenou modelkou, abyste mohli co nejlépe pochopit vliv modifikátorů na zobrazení pleti, vrásek i barvy pleti. V příštím vydání ČSF pak najdete pokračování již ukázkami speciálních způsobů snímání, pro které jsou modifikátory vyvinuty.

Fotoškola - fototipy

Extrémní styling

Docela jsme tentokrát modelky trápili. Lepili jsme na ně různé dekorace, mech, kusy dřeva, něco pravé, něco umělé, abychom vás inspirovali pro stylizaci vymykající se běžné portrétní fotografii. Dokážeme vás inspirovat pro vaše vlastní kreace?

Odrazný reflektor

Tři způsoby použití odrazného reflektoru, tentokrát při stylizovaném fotografování dětí. Ukážeme vám jak klasické, tak speciální osvětlení, kdy se odrazný reflektor stává hlavním zdrojem světla. Odrazný reflektor není pomůcka jen pro exteriér!

Postprodukce

Profesionální retuš portrétu

Snadná Frekvenční separace v Affinity Photo, ale i ve Photoshopu a dokonce v Zoner Photo Studiu je profesionání způsob retuše toho nejtěžšího kalibru - bez něj se neobejde žádný světový módní časopis.

Hromadná aplikace LUTs

Aplikace LUTs na fotografie je snadná, když tvoříte jednotlivé soubory. Ale co s velkou sérií fotografií, kdy potřebujete upravit třeba 100 snímků pomocí LUT? Ani to není problém, celý postup si ukážeme a popíšeme, takže i svatební fotografie mohou získat unikátní vizualizaci.

Rubriky

Pokus o klidné zamyšlení

František Dostál v úvaze o směřování fotografie v dnešní ukvapené fotografie...

Stephanie´s culm

Steph vás tentokrát svým typicky přidrzlým způsobem přiměje k tomu, abyste se více věnovali fotografiím, které zachycují vás vlastní život, vaše vzpomínky a lidi, které máte rádi...

Osm křížků Františka Dostála

Legendární fotograf inteligentního humoru trochu bilancuje s osmi křížky na zádech

#365challenge Lukáše Kenji Vrábela

Kenji patří k nejvýraznějším osobnostem současné reportážně-portrétní fotografie a tak není na škodu si ho opět připomenout.

Vojenská uniforma ve fotografii

Paměť fotografie je úžasnou studnicí poznání, oknem do minulosti a někdy i výstrahou před budoucností.