ČS Fotografie 48/2018

Kód skladu csf4818

Typ: Nový produkt

Výrobce

Podzimní vydání překvapí trochu pozměněnou strukturou, z technických důvodů jsme nahradili 14 stran soutěžních fotografií několika články navíc oproti plánu, možná někoho zklameme, jiného potěšíme, tak už to ale bývá. Toto vydání obsahuje také velmi obsáhlý balíček dárků...

90,00 Kč s DPH

Bezpečná platba ThePay
Bezpečná platba ThePay

Více informací

Podzimní vydání překvapí trochu pozměněnou strukturou, z technických důvodů jsme nahradili 14 stran soutěžních fotografií několika články navíc oproti plánu, možná někoho zklameme, jiného potěšíme, tak už to ale bývá. Toto vydání obsahuje také velmi obsáhlý balíček dárků ve formě LR Presets a dále atraktivní profesionální LUTs pro použití se všemi programy pro zpracování fotografií (Lightroom, Zoner, Affinity, Capture One, Luminar, Photoshop) a také Styl pro oku lahodící nastavení portrétní fotografie v Capture One. A co vše tedy můžete v novém vydání očekávat?

Hlavní téma

Kalibrace tiskárny

Kalibrace tiskárny je exaktnější věda, než kalibrace monitoru, ale i tak vám dát zabrat a také dozvíte, jak nastavit tisk, aby kalibrace měla smysl. Sama o sobě kalibrace totiž nestačí, o čemž se mnozí přesvědčili v domnění, že vše proběhne automaticky a nic dalšího není potřeba řešit. Jenže nic není tak jednoduché, proto vám poradíme i s nastavením tiskárny a nastavením výstupu z programu, ze kterého tisknete...

Teal & Orange

Další způsob postprodukce založený na Color Gradingu od světoznámé společnosti Technicolor. Možnosti práce s LUT jsou obrovské, tak se LUTs nebojte, fungují v každém programu! Máme pro vás další kultovní barevné schéma pro Color Grading, v dárkovém balíčku najdete také potřebnou LUT ve všech formátech tak, abyste mohli vše vyzkoušet bez ohledu na to, jaký program používáte, Lightroom, Zoner, Photoshop, Affinity a další... Rozsáhlou nabídku profesionáních LUTs najdete v našem e-shopu: http://www.csfotoobchod.cz/cs/28-3d-luts

Photo stack - svět v pohybu

Nemáte šedý neutrální filtr, nebo na váš ultraširokoúhlý objektiv nejde ani nasadit? Řešením pro efekt dlouhé expozice je Photo Stack a my si ukážeme, jak ho udělat v Affinity Photo i v Zoner Photo Studio X a především se budeme věnovat způsobu fotografování a nutným předpokladům pro vznik skvělých snímků.

Rubriky

Pořád o stejném, o fotografii

Zamyšlení Františka Dostála na souhlasy s fotografováním

Rok osmičkových výročí

Malá fotoreportáž z doby, kdy ještě fotografové byli chlapi a ne ustrašení věchýtkové bojící se k něčemu připlést. Reportáž z doby, kdy byly zachycovány okamžiky pro uchování svědectví na to, co se dnes již zapomíná, či spíše někteří vůdcové by byli rádi, aby se zapomnělo.

František Birnbaum - portréty

Jemné, přirozené, v přirozeném světle a s hlubokými pohledy, to jsou portréty Františka Birnbauma doprovázené zajímavým vyprávěním o jejich fotografování.

Stephanie Spur - Shades

Večer, déšť, světla a stíny, rednecks a jejich skvělé nadupané čoudící káry, to jsou ingredience reportáže z Tennessee

Fotoškola - fototipy

Produkty v exteriéru

Nemáte ateliér a kamarád vás požádá o produktovou dekorativní fotografii? Difuzér, kus kartonu, stín, polarizační filtr, stativ a jdeme na to! A budeme hezky venku na čerstvém vzduchu!

Superteleobjektiv pro cinematic styl

Když se zaměříte v některém z kvalitních filmů na to, jak jsou záběry scén snímány, zjistíte, že většinou jsou to velmi krátká, nebo naopak velmi dlouhá ohniska. Tentokrát se podíváme na scénickou fotografii snímanou superteleobjektivem, povíme si o omezení barevného spektra a také k tomuto článku nechybí v dárkovém balíčku Preset pro Lightroom a LUT pro všechny programy.

Profesionální LED Lighting

Kvalita i výkon profesionálních světel s LED se zvyšují do více než smysluplných hodnot. Jak se s profesionálními LED pracuje a v čem jsou jejich výhody oproti zábleskům?

Jak na fotografování koček

Kočky... Zvířata s osobností, nezkrotná, tulivá i vzteklá. Také bydlíte u své kočky? Tak si povíme něco o psychologii úhlu záběru a o tom, jak způsobem snímání nejlépe vystihnout povahu koček. A zmíněné psychologické působení výšky snímání můžete aplikovat i na jiné kočky, na ty dvounohé. Ostatně, povahově jsou si velmi blízké...

Postprodukce

Capture One Pro 11

Pokud jste přesvědčeni o tom, že Lightroom je nejvíc nejprofesionálnější RAW konvertor, tak vás vyvedeme (pro někoho až bolestivě) z omylu. A patříte-li k těm, co se odmítají z různých (a pochopitelných) důvodů podvolit systému předplatného u Adobe programů, tak věnujte RAW konvertoru Capture One opravdu velkou pozornost!

Jak vytvořit fotoknihu

Fotokniha patří k nejkrásnějšímu způsobu prezentace fotografií. Podíváme se na to, jak tvorbu fotoknihy plánovat, na co nezapomenout, jaké jsou možnosti a doporučíme námi ověřeného dodavatele.

fototechnika

Nikon z - bajonetová revoluce

Technické parametry novinek v technice si snadno každý najde na internetu, my se ale podíváme, jako obvykle, na nový Nikon Z z trochu jiného pohledu a povíme si, jak velký dosah nový bajonet a s ním související změny mohou do budoucna mít.