ČS Fotografie 47/2018

Kód skladu csf4718

Typ: Nový produkt

Výrobce

Letní vydání magazínu je věnováno především světlu a jeho optimalizaci při fotografování rodinných, módních i portrétních snímků a tak budeme svítit, rozptylovat, odrážet, měnit nehezké sluneční světlo na fotograficky ideální s minimálními náklady na vybavení...

90,00 Kč s DPH

Bezpečná platba ThePay
Bezpečná platba ThePay

Více informací

Letní vydání magazínu je věnováno především světlu a jeho optimalizaci při fotografování rodinných, módních i portrétních snímků a tak budeme svítit, rozptylovat, odrážet, měnit nehezké sluneční světlo na fotograficky ideální s minimálními náklady na vybavení, podíváme se také na řešení extrémně špatných světelných podmínek v krajině. S Patrikem Staňkem se vypravíme do pralesů Bornea a Thajska, ale i do českých zoo, v interview najdete i zajímavé rady a doporučení. A také se vzepřeme všem pravidlům klasické fotografie a přesto vytvoříme velmi atraktivní snímky, stačí vědět, jak na to? A jak na to? To se dozvíte v článku Širokoúhle & Axiálně. Čeká na vás také rozšířená dávka zajímavostí z techniky i světa fotografie! V prodeji od 25.července.

Hlavní téma

Širokoúhle & Axiálně

Až dosud jsme vám říkali, že portréty se nefotografují širokoúhle, kompozice nemá být středová a světlo nemá být axiální, tedy přímo ve směru od fotoaparátu. Tentokrát si ale ukážeme, že za určitých okolností můžete vše porušit a získat skvělé a divácky atraktivní fotografie!

Lighting s asistentem

V terénu je vždy dobré pracovat s asistentem, klidně s někým z rodiny nebo přátel, stačí chvilka zaučení a budete se moci plně věnovat fotografování a nebát se o osud techniky nebo řešit problémy se světlem.

Led 500 barn door pro

Chcete fotografovat portréty v exteriéru s umělým světlem, ale v lese nejsou zásuvky a akumulátorový zábleskový generátor je pro vás drahý? Ukážeme vám, jak se pracuje s LED panelem...

Rubriky

Kam kráčí fotografie?

Úvodní úvaha Františka Dostála

Alena Vykulilová: Svět v bílém

Unikátní fotografický dokument a vyprávění o dětech v nemocnici, o jejich slzách i smíchu.

Willie von Recklinghausen

Jedinečné fotografie ambassadora švýcarské značky Alpa

Několik vět o fotografiích

Léto! Ano, k létu patří voda a samozřejmě také Letní lidé Františka Dostála

Patrik staněk: obláčkový sen

Velké interview s wildlife fotografem Patrikem Staňkem doprovázené jedinečnými profesionálními snímky divokých zvířat i zvířat v zoo, u kterých ani netušíte, že nejsou fotografovány v pralesích Bornea či Thajska, kam vás Patrik zavede svým poutavým vyprávěním a případně i na některém za svých workshopů.

Fotoškola

Nikdy to (Se) nevzdávej ...a foť!

Naprosto nevhodné světelné podmínky a přesto světelnou atmosférou nabité krajinářské fotografie, to je článek, který vás jistě velmi překvapí a přesvědčí o tom, že to nemáte nikdy vzdávat a poradí vám, jak se s tím zdánlivě nepoužitelným večerním světlem vypořádat.

Ultraširokoúhlý Zabiják

Ultrašikokoúhlé objektivy jsou v rukou nezkušených fotografů velmi nebezpečné a může vám jít i o život, tak čtěte pozorně!

Slunečné trápení

Máte domluvené fotografování a jako na potvoru praží ostré Slunce a na obloze ani mráček? Poradíme a ukážeme vám, co s tím!

Když modelka nerozumí

Když modelka nemluví vaším jazykem, je to trochu složitější komunikace, podobně jako když fotografujete malé děti. A tak si pomůžeme rukama nohama a určitě vás to bude bavit.

Postprodukce

Intuitivní kresba ve fotografii

Naučte se tvořit pomocí tabletu! Tentokrát uvidíte, že se skvěle pracuje i s tím nejmenším a nejlevnějším - budeme malovat do fotografie světlo...

Fototechnika

Lightballoon & nové rozměry

Nové modifikátory především pro scénickou a figurální fotografii

Foma Retropan soft

I v dnešní době digitální přichází na trh nové černobílé filmy!

Kalibrace & DNG

Jak kalibrovat fotoaparáty, když váš fotoaparát neumí standardní RAW ve formátu DNG

Photographer kit - oprava

Chybička se nám minule vloudila, uvádíme na pravou míru

Leica Flash SF 60 & Remote SF C1

Něco luxusního pro fotofajnšmekry

Režijní klapka

Tipnete si, jaký první záběr se natáčel u kultovního filmu Forest Gump?

Hluk zrcadel

Bezzrcadlovky zatím u profesionálních fotoreportérů ani zdaleka nedominují

Samyang AF 24/2,8 FE

Nový Full Frame širokoúhlý objektiv s autofokusem

Leica Hall of Fame 2018

Kdo byl letos uveden do síně slávy?

On1 Photo RAW 2018 a LUT

Fascinující práci s LUT si můžete dopřát i v aktuální verzi On1 Photo

ALPA modul LEICA M

Malé objektivy pro střední formát

Profoto StripLight

Zcela výjimečné stripové záblesky pro nejnáročnější aplikace

Thambar-M 90 mm f/2,2

Nádherná replika portrétního objektivu