ČS Fotografie 46/2018

Kód skladu csf4618

Typ: Nový produkt

Výrobce

Výjimečné vydání magazínu ČS Fotografie zaměřené mimo jiné na "normalizaci" barev v celém procesu postprodukce. Dozvíte se, jak precizně a přitom snadno si nakalibrujete fotoaparát a proč byste to rozhodně měli udělat...

80,91 Kč s DPH

Bezpečná platba ThePay
Bezpečná platba ThePay

Více informací

Výjimečné vydání magazínu ČS Fotografie zaměřené mimo jiné na "normalizaci" barev v celém procesu postprodukce. Dozvíte se, jak precizně a přitom snadno si nakalibrujete fotoaparát a proč byste to rozhodně měli udělat - rozdíl překvapí i velmi zkušené fotografy. Plynule pak přejdeme ke kalibraci monitoru a to již tak jednoduché není. Zpochybníme totiž exaktnost kolorimetrického systému, řekneme si, co s tím a budeme hledat kalibrační "pravdu". Ona ve své podstatě totiž neexistuje a kalibrace není zárukou toho, že bude obraz stejný ba všech kalibrovaných monitorech. Poradíme, jaký systém a jakou sondu si pořídit. V magazínu najdete také zcela unikátní spektrální tabuky tištěné na kartonové křídě a vlepené do magazínu, v dárkové příloze pak najdete nejen patřičné soubory (dočtete se co s nimi), ale také 2 nové LUTs pro všechny programy (podrobně o LUTs jsme psali v ČSF č.45) a další Preset pro Lightroom.

ČS Fotografie č.46 vyšla 24.května, uzávěrka fotosoutěží je stanovena na 5.června.

Hlavní téma

Je správa barev jen iluze?

Malý úvod do problematiky Správy barev.

Kalibrace fotoaparátu

Přestože je kalibrace fotoaparátu snadná, málokterý fotograf k ní přistupuje. Přitom vliv na fotografie je obrovský a jen díky ní objevíte barvy, o kterých jste se dosud domnívali, že váš fotoaparát zachytit neumí.

Kalibrace monitoru

Rozsáhlý, podrobný a velmi, opravdu velmi poučný materiál podá vyčerpávající informace, postupy a možnosti kalibrování monitorů. Dozvíte se, že kalibrace není exaktní věda a není zárukou shody ve všech případech, poradíme vám, jakou sondu v jakém systému si můžete pořídit a našli jsme pro vás i tiskové zařízení s největším gamutem a zářivými barvami.

Rubriky

Fotografie života v ohrožení?

Kde jsou příčiny soumraku reportážní a dokumentární fotografie? Strach, nebo lenost?

Pantone® color manager

Skvělá utilita pro práci s barvami a pro kontrolu zobrazitelných a tisknutelných barev.

Stephanie´s culm - Vyfotit štěstí

Lukáš Kenji Vrábel

Jihlavský fotograf vypráví o své práci, inspiraci a dívkách před objektivem.

Přemysl Koblic

Ohlédnutí za fotografiemi a životem Vršovického kouzelníka.

Potlach za mořem

Fotofejeton Františka Dostála vás zavede na cesty trampingu v dobách jeho Zlaté éry, kdy lidé k sobě měli blízko a povídali si z očí do očí.

Peter Coulson

Okouzlující a dokonalá jednoduchost, to jsou jedinečné a svůdné portréty od australského fotografa  s Hasselbladem u oka, který bývá nazýván Black & White Master of Photography moderního věku.

Fotoškola - fototipy

Když chybí třetí rozměr

Po delší době je zde opět trocha toho kreativního pobíhání, tentokrát s vůní tymiánu.

Polarizační filtr a LUT

Nejnovější polarizační filtry HOYA HD nano chrání objektiv i barvy a jsou skvělé i pro extrémní Color Grading.

Fototechnika

Trpaslíci - záblesk nebo LED?

Vliv pilotního světla na zobrazení očí.