Pouze online Nové
BW High-Key Portrait LUT

BW High-Key Portrait LUT

Kód skladu 3DLHKP

Výrobce

High-Key technika dodává portrétům andělskou lehkost, dívčí jemnost a ženskou krásu. High-Key je v černovílé fotografii klasikou, která překonala století...

29,00 Kč s DPH

Platby / Payment
Platby / Payment

Více informací

High-Key technika dodává portrétům andělskou lehkost, dívčí jemnost a ženskou krásu. High-Key je v černovílé fotografii klasikou, která překonala století a stále patří k tomu nejlepšímu, co černobílý portrét nabízí...

2 skvělé LUTs pro práci v High-Key technice jsou výjimečné způsobem změny odstínů. Kromě klasické desaturace totiž v rámci 3D barevného modelu upravují výslednou tonalitu na principu změny objemu barev při převodu na černobílou škálu. Díky 3D modelu lze tak zesvětlit i tmavé odstíny barev, aniž by docházelo k nepříjemné posterizaci. Zjednodušeně řečeno - z původní tmavé barvy funkce Volume Color nejprve "odlije" hodně barvy, zůstane informace o Luminanci a výsledný odstín následně převede na černobílou škálu.

V této kolekci získáte 2 LUTs, které jsou vytvořeny tak, aby bylo při jejich aplikaci dosaženo typické High-Key tonality napříč rozličnou škálou odstínů pleti. Na rozdíl od techniky High-Key založené na prosté změně tonální křivky ve 2D barevném modelu je vytvořena High-Key tonalita zohledňující jasovou logiku BW převodu pleťových odstínů, ponechá například tmavší rty, které tak vyniknou a dodají portrétům atraktivitu.

Upozornění! Tyto LUTs jsou určeny pro tvorbu černobílých High-Key fotografií aplikací na barevnou fotografii, nejsou určeny pro úpravu již odbarvených souborů!

Kolekce BW High-Key Portrait obsahuje dvě LUTs, Classic a Modern s vyšším kontrastem, obě ve třech formátech - CUBE, 3DL a ICC. Balíček obsahuje také náhledové fotografie pro snazší orientaci v zakoupených LUTs.

Pro práci s LUTs doporučujeme pročíst články publikované v magazínu ČS Fotografie č.45 a 49, kde najdete podrobné návody pro aplikaci v různých programech (Affinity, Lightroom, Zoner, Luminar, Photoshop...) a také postupy pro lokální aplikaci a práci s více LUTs pro jeden obraz.

Pro aplikaci LUT jsou vhodné fotografie se základním vyvoláním RAW souboru s lokálními úpravami jasu, vinětace, Clarity (Zvýraznění) apod., podle tvůrčího záměru. Při aplikaci LUT na exportované soubory doporučujeme pro optimální výsledky export z RAW konvertoru v profilu sRGB a v 16bitové hloubce, není to však podmínkou. LUTs aplikované na soubory v profilu sRGB dávají jasnější barvy, v profilu AdobeRGB barvy tlumenější. Obecně jsou celosvětově LUTs vytvářeny na profil sRGB.

Recenze

Žádný názor zákazník pro tuto chvíli.

Napsat recenzi