Pouze online Nové
BW Low-Key Land LUT

BW Low-Key Land LUT

Kód skladu 3DLLKL

Výrobce

Kouzlo černobílé fotografie dostává velmi silný emotivní náboj při vytváření těžké tonality technikou Low-Key, přitom se zúročí 3D model LUTs v plné míře...

29,00 Kč s DPH

Platby / Payment
Platby / Payment

Více informací

Kouzlo černobílé fotografie dostává velmi silný emotivní náboj při vytváření těžké tonality technikou Low-Key, přitom se zúročí 3D model LUTs v plné míře...

3 skvělé LUTs pro práci v Low-Key technice jsou výjimečné způsobem změny odstínů. Kromě klasické desaturace totiž v rámci 3D barevného modelu upravují výslednou tonalitu na principu změny objemu barev při převodu na černobílou škálu. Díky 3D modelu lze tak ztmavit i světlé odstíny barev, aniž by docházelo k nepříjemné posterizaci. Zjednodušeně řečeno - do původní světlé barvy funkce Volume Color nejprve "nalije" hodně barvy a výsledný odstín následně převede na černobílou škálu.

V této kolekci získáte 3 LUTs, které jsou vytvořeny tak, aby bylo při jejich aplikaci dosaženo typické Low-Key tonality při různé výchozí barevnosti originálního souboru, kterou LUT použijete pro konkrétní obraz si tedy nejprve vyzkoušejte. Na rozdíl od techniky Low-Key založené na prosté změně tonální křivky ve 2D barevném modelu je vytvořena Low-Key tonalita zohledňující jasovou logiku BW převodu.

Upozornění! LUTs jsou určeny pro tvorbu černobílých Low-Key fotografií aplikací na barevnou fotografii, nejsou určeny pro úpravu již odbarvených souborů!

TIP: Vyzkoušejte tyto LUTs také u barevné fotografie, u které je možné dosáhnout efektu Low-Key změnou režimu prolnutí vrstvy s LUT na režim Luminosity. Zachováte tak barevnost fotografie, ale ta převezme těžkou tonalitu Low-Key techniky. Více o práci s LUTs ve více vrstvách s různými režimy prolnutí můžete najít v magazínu Československá Fotografie č.49.

Kolekce BW Low-Key Land obsahuje tři LUTs ve třech formátech - CUBE, 3DL a ICC. Balíček obsahuje také náhledové fotografie pro snazší orientaci v zakoupených LUTs.

Pro práci s LUTs doporučujeme pročíst články publikované v magazínu ČS Fotografie č.45 a 49, kde najdete podrobné návody pro aplikaci v různých programech (Affinity, Lightroom, Zoner, Luminar, Photoshop...) a také postupy pro lokální aplikaci a práci s více LUTs pro jeden obraz.

Pro aplikaci LUT jsou vhodné fotografie se základním vyvoláním RAW souboru s lokálními úpravami jasu, vinětace, Clarity (Zvýraznění) apod., podle tvůrčího záměru. Při aplikaci LUT na exportované soubory doporučujeme pro optimální výsledky export z RAW konvertoru v profilu sRGB a v 16bitové hloubce, není to však podmínkou. LUTs aplikované na soubory v profilu sRGB dávají jasnější barvy, v profilu AdobeRGB barvy tlumenější. Obecně jsou celosvětově LUTs vytvářeny na profil sRGB.

Recenze

Žádný názor zákazník pro tuto chvíli.

Napsat recenzi